Jump to content

Recommended Posts

NASIL BAN YENMEZ!!! BAŞARILAR

Evet gençler kendini hala genç hissedip bu oyunu oynayan abiler büyükler :) Malesef bot sayesinde doyumsuzluğumuz tavan yaptı ve bot artık SuperCell e gelen tepkiler sebebiyle bir ban dalgasına sebep oldu.

Bence Supercell memnundu botu kullananlardan, ama

imkansız savaş sayıları,

alakasız levellerdeki adamlar,

bağışlardaki uçurumlar.. (Bu gözler 24 bin gördü)

sonunda supercelli bezdirdi ve adamlar ufaktan göz dağı veriyorlar. İsteseler tüm üyeleri 4-6 ay gözleyip alayını öperler bot kullananların.. Hatta geçmişte bir kere bile bulaştıysan farkedilebilir. (Botun ilk versiyonları ben botum diye bağrıyordu ve bunların hepsi kaydedildi güzel insanlar) ama supercell oyuncu kaybetmek istemiyor aksine aktif oyuncu telaşındalar.

Çünkü Supercell forumunu takip ediyorum 3-4 sene önceki aktiflik yok. İnsanlar çokta heyecanlı değil. Neyse ben konunun özüne döneyim

BOT İNSAN GİBİ NASIL KULLANILIR?

Öncelikle resimleri ingilizce aldım  çünkü tekrar çekecek zamanım yok. Ama o kadardan da anlarsınız diye düşünüyorum. 

Umarım sizlere bu konuda yardımcı olabilirim önerileri olanlar varsa bence bu konuyu genişletelim.

Bu konuda her şekilde asıl mesele

• Az sayıda atak yapmalısınız. ( Merak etmeyin her türlü o depolar fulleniyor )
  • Yapacağınız atak düşünen bir insan yapıyor gibi yavaş gitmeli
  • Tıklamalar yavaş yapılmalı
  • Gelişi güzel tıklama yapılmalı
  • Klan ve Lig Savaşlarında bot kullanılmamalı.(Zaten o dönemler her gün bonus ganimet kazanıyorsunuz)
  • Yüksek seviyedeki bir ligde kullanılmamalı. (Bence Şampiyon lig ve ötesi tehlikeli)

SALDIRIYI DURDUR SEÇENEĞİ

• MyBOT > Çeşitli > Asıl Köy > Saldırıyı Durdur

halt-attack-op1.jpg   halt-attack-op2.jpg

Bence eğer ganimet depolarınız fullse savaşa girmenin bir anlamı yok. Yani birisi bota dur demeli.

Bu seçenekte gördüğünüz üzere deponuzda belirli bir miktar ganimetten sonra saldırıyı kesebilirsiniz. 

Resume Attack : Kısmındaki değerleri girerseniz o değeri geçtiğinde bot savaşı keser ama toplama ve bağış devam eder. Tabi When : yazan yerdeki kısımıda neye göre durdurması gerektiğini girmeniz lazım.

Ben tüm depolar kısmını seçtim (All Storage)

depolarımın kapasitesi 13 milyon kara iksirde 200bin olunca bot savaşmıyor. (12 lvl köy binasına sahibim)

Kendi köyünüze göre ayarlayabilirsiniz. 

Bir de sakın kupa ile ilgili bir komut vermeyin arkadaşlar. İnanın Şampiyon I den sonra dead Base (Ölü köy) yok denecek kadar az ve insanlar yediği saldırıları kontrol ediyor yani iş ustalaşmaya başlıyor. Rapor edilme riskiniz oralarda çok yüksek. 3500 kupadan sonra botun size katabileceği hiç bir şey yok. Şansınızı oralarda zorlamayın bence. Zaten o kısımlarda bulutun bitme süresi uzun ,arama sayısı fazla , köylerden 1 yıldız almak zor ve daha bir çok sebep oralarda farm yapmaya engeldir. 

KLAN OYUNLARI SEÇENEĞİ

• MyBOT > Çeşitli > Klan Oyunları

clan-games.png

En azından azda olsa aktif bir klanda bulunun ve klan oyunlarına katılın.

Gidipte hava saldırısı yapıyorsanız klan oyunlarında "kara birlikleri zorlukları" kısmını işaretlemeyin.

Online olup saçma sapan klan oyunu oynarsanız biri sizi raporlayabilir. Ben hava birlikleri saldırısı yaptığım için resimdeki seçenekleri seçtim.

İSTEK VE BAĞIŞ SEÇENEKLERİ

•  MyBOT > İstek ve Bağış > Bağış isteği

req-opt-1.png

Burada zaman seçeneğini iyi ayarlamalısınız. Unutmayın siz bir insansınız.

Yani günün 7-8 saatinden fazla oyun oynayamazsınız ve tek girişte 2 saatten fazla oyunla ilgilenmeniz zor.

O yüzden günü parçalayın yukarıdaki seçenekler benim Türkiye için normal olduğunu düşündüğüm saatler. 

Bu ayarları ufakta olsa bence 3-4 günde bir değiştirin. Mesela bir hafta öğlen ağırlıklı bir hafta akşam ağırlıklı yapabilirsiniz.

• MyBOT > İstek ve Bağış>  Bağış zamanlaması

req-opt-5.png

Yukarıda açıkladığım sebeplerden dolayı siz bağışta yapamayabilirsiniz. Ben oyuna arada bir giriyor ve bağış süsü veriyorum havası vermek için bağış süresini biraz kalabalık yaptım. Seçenekler sizin elinizde bence saksıyı çalıştırın ve tabi bunu da bazen azaltıp arttırın. Ya da değiştirin.

req-opt-2.png req-opt-3.png

Bence bağış yapacağınız kişileri belirleyin. Yukarıdaki resimde 2. seçeneği seçerseniz bot bir müddet bağış yaptığın kişilerin resimlerini toplamaya başlar. 2-3 gün sonra sağdaki "Open Clan Mates" kısmına tıklayıp bağış yapacağınız kişilerin resimlerini "White List" adlı klasöre kopyalamalısınız. 

Ardından 3. seçeneği seçerseniz bot artık sadece sizin resmini seçtiğiniz kişilere bağış yapar.

Bu da raporlanma riskini çok aza çekmiş olur.

req-opt-4.png

Bu kısım bence en önemlisi. Neden derseniz sizin bağış sayınızı kontrol altına alan bir kısım. Bot sürekli aldığınız ve verdiğiniz askerlerin arasında bir oran tutar. Eğer buraya 5/4 gibi bir  seçenek girerseniz bot aldığınız askerlerin 4 te 5inden (%120) fazla asker bağışlamanıza izin vermez. Buda saçma sapan bağış sayılarına ulaşmanıza engel olur.

Bir insan tek bir periyotta ortalama 2000 bağış civarı yapar buda 2000 asker alsanız bot en fazla 2500 asker bağışlar anlamına geliyor.

Bence geliştiriciler buraya bir bağış sayısı yazmamızı ve buna bağlı olarak +/- bir random yüzdelik girmemizi isterse daha insancıl olur.

Baktınız ki saçmalamaya devam ediyor (Multi hesap kullanımından dolayı) bence bağışı durdurun.

• MyBOT > İstek ve Bağış > Birlik Bağışı 

req-opt-6

Asla Tüm isteklere bağışla seçeneklerini işaretlemeyin yoksa bot klanda kimin ne istediğine bakmaz önüne gelene bağış yapar ve buda sizin raporlanmanıza sebep olabilir.

SALDIRI PLANI SEÇENEKLERİ

•  MyBOT > Saldırı Planı > Birlik Eğitimi > Eğitim Sırası

fight-opt-1.png

Bence bu zaten botun olmazsa olmazlarından. "Eğitim sırasında kapatın" seçeneğini kesinlikle işaretleyin. Bot Ordu eğitilirken normal insanlar gibi oyunu kapatır. 

"Kalkan Olmadan" seçeneğini işaretlemezseniz kalkanınız yoksa bot kapanmaz. O yüzden onu da seçmelisiniz.

Emületörü kapat asyıya al gibi seçenekler ise sadece bilgisayarınızı hızlandırmak ya da kapatmak için bir seçenek. Size kalmış 

Aşağılarda Rasgele Zaman kısmı var orası mutlaka seçili olsun çünkü bot her kapanmak istediğinde ordunun kaç dakika içinde tekrar biteceğini ölçer ama bu seçenek ile bu sayı sürekli bir miktar farklı olarak artar. Bu da sizi daha insancıl kılar. %10 ile 15 arası bir sayı bence gayet yeterli.

En altta Train Click Timing (Zamanlama gecikme) seçeneği var. Bu sizin ordu eğitilirken bastığınız tıklamalar arasındaki gecikmeyi milisaniye olarak belirler. ben 250-300 ms arası iyidir. Bunu da arada bir değiştirmek random durumunu arttırır.

Rastgele Gecikme Ekle kısmı (sağ üstte) sizin bağış eğitim toplama gibi geçişlerinize girdiğiniz değerler aralığında belirli bir süre ekler ve bot o sürenin geçmesini bekler. Bu da size sanki oyundasınız ve düşünüyorsunuz gibi bir insancıl bir durum oluşturur.

•  MyBOT > Saldırı Planı > Arama ve Saldırı > Ölü Köy /Canlı Köy > Saldırı

fight-opt-1-1          

Burda iki önemli durum var. 

Eğer CSV kullanıyorsanız saçma sapan deneysel şeyler kullanmayın. Saldırı hızlı olmamalı. Botun kendi sürümünde çok güzel csvler var. Açıklamasıdaki gibi botun asker ayarlarını yapınız. 

Burada bazı CSV dosyaları da mevcut. Ben Lavalonion, Mass Miner ve BoWiHe csv lerini çok kullandım bence gayetde insancıllar. dikkat çekmiyorlar tavsiye ederim Elektroloon da gayet insancıl.

--> CSV Files 1 <---

--> CSV Files 2 <---

Bence 4 finger 8 finger gibi csvler kullanmayın, Önceki saldırılarınızı izleyin ve en insancıl hangisi ise ona göre kararınızı verin. .

fight-opt-1-2.png

Eğer kendinize csv bulamadıysanız Bir ordu planlayın ve Smart Farm seçeneğini işaretleyin yanlız burada dikkat etmeniz gereken konu asla dalga ve birlik kısmını 1 yapmayın Random seçeneğini işaretleyin bot otomatik insancıl yapyor.

fight-opt-3.png

Burada bazı seçenekler bence insani bir oyun için önem teşkil ediyor. Şöyle ki;

Ölü veya Canlı köy arıyorsunuz bot buldu ama savaşı nasıl bitirmeli?

Yani bir insan savaştan nasıl çıkar?

Normalde bir insan eğer ganimet kazanmak için savaşıyorsa bence tüm ganimetler toplandıysa daha savaşmaz.

O yüzden bu sayfada ganimet kazanılmadığında bekle seçeneğini aktif etmemiz gerekiyor. Burada DEV ekibini tebrik ediyorum bize alt tarafta bir sınır koymuşlar

Oraları 15-20 bin altın iksir ve 300-400 kadar kara iksirle doldurursak bu değerlerin altına düşmedikçe bot ganimetin kazanılmamasını önemsemez. Aynı İnsan gibi. (İlk sarı şaretli alan)

Birde şöyle ki bu seçeneği seçmezseniz eğer botun kullanmadığı büyü varsa bot savaşın bitmesini öyle dakikalarca bekleyebiliyor. Kim savaş bitmesine rağmen sürenin dolmasını bekler?

İkinci sarı işaretli alanda (Kaynak Kalmadığında) işaretlenmeli bence. Ganimet bittiğinde normal bir insan niye saldırıya devam etmek istesin??

Son olarak da bence üçüncü sarı işaretli yer önemli. Birisini %100 olarak yenerseniz bu onun sizin savaşınızı izleme sebebi olur. 

Savunan rakip acaba nasıl %100 yaptı diye sizi seyrettiğinde sizin raporlanma riskiniz artar. O yüzden %93 civarı bir yüzde yazın. Zaten bot bunu algılayana kadar %97-98 oluyor.

•  MyBOT > Saldırı Planı > Arama ve Saldırı > Ayarlar > Arama

fight-opt-4.png

Burada köy arama gecikmesi sizi bulut ekranında biraz oyalar. Yani sanki insanmışsınız ve düşünüyormuşsunuz gibi. O yüzden süreyi 5-8 sn yapmanızda fayda var. Hızlı bilgisayarların Image okuma hızı çok yüksek bunu yavaşlatmalıyız. 

Ayrıca belirli bir arama sayısında botun geri dönmesi beklenmedik bir durum. Bu da 40 yada 50 yapılırsa bot arama esnasında köye döner. Buda botu insanlaştırır.

•  MyBOT > Saldırı Planı > Arama ve Saldırı > Ayarlar > Saldırı

fight-opt-5.png

burası bence botu en çok insanlaştıran bir yer. Bağış kısmında da bahsetmiştim. Saldırı zamanlama günlerini ve saatlerini mutlaka ayarlayın Günlük savaş sınırınız 12-16 arası olsun. daha fazla savaşı bir insan yapamaz. Coc'u kapat seçeneğini de ekleyin ki eğer zamanlamanız dışında ise bot oyunu kapatsın. Yoksa saldırı yapmadan öylece bekliyor.

Hesap yapalım. Günde 12 savaş yapsanız ve her biri 30 dk da eğitilen bir ordu 3 dklık bir savaş 5 dk arama 3 dk hazırılık >>> 12*41=492 dakika yapar buda günde 8 SAAT yapıyor (Hala fazla azaltabilirsiniz.)

Bu yüzden zamanlamayı hesap ederek ayarlayın bağış zamanlamanızla senkorize olsun ve ne ayarladıysanız bunu 3-4 günde bir değiştirin. Bir insan sürekli aynı saatte oyuna giremez. Arada bir değişmesi lazım. Ben haftada 1 günü izinli yapıyorum 6 gün çalışıyor bot.

•  MyBOT > Saldırı Planı > Arama ve Saldırı > Ayarlar > SmartZap

fight-opt-6.png

eğer csv saldırısı yapmıyorsanız iyi karaiksir getiriyor. Hemde bu seçenek açıldığında bot her savaşta yıldırım atmıyor kara iksir sondalarının üzerine. Kara iksir sondalarının dolu ve yeterli kara iksire sahip olması lazım. Yani tam insan gibi düşünüyor bunu yaparken bot. Fakat NoobZap kısmını açmayın. Bu kısım sürekli gördüğü sondaya yıldırım atıyor.  

•  MyBOT > Saldırı Planı > Arama ve Saldırı > Ayarlar > Savaşı Bitir ve Kupa Ayarları

fight-opt-8.png fight-opt-7.png

Her level köy için aralık farklı oluyor ve her strateji içinde köylerin ölü köy olma sıklığı farklı olabiliyor. O yüzden kendinize belirli bir kupa aralığı seçin fakat bu aralık biraz geniş olmalı en azından 600-700 kadar. Çünkü dar bir aralık demek bot durmadan kupa düşürmeye çalışacak demek bu da çok fazla savunma yapan adamla karşılaşcaksınız demek. Biz bunu istemiyoruz çünkü bizi birileri rapolayabilir. "Ölü Köy ise saldır" seçeneğini işaretleyin ki kupa düşerken bir insan olsak ölü köyü es geçmeyiz bot da geçmesin.

Ayrıca savaş tekrarlarını paylaşmak önemli ama değerleri biraz yüksek tutun bot durmadan paylaşım yapmasın. Ve yazılması gereken mesajları çok dikkat çekmeyecek şekilde ama botun kendi ayarlarından farklı olacak şekilde ayarlayın. Düşünsenize klanda 4 tane bot var ve herkes MYBOT kullanıyor hepsi "Wooowww" yazıyor. o zaman pişti olursunuz ve sizi birileri raporlayabilir. 

Burada Dev gurubu bence bunu biraz daha sipesifik bir hale getirebilir. Mesela belirli bir altın değeri için farklı mesaj belirli bir kara iksir için farklı bir mesaj olabilir. 3 yıldız kazanma durumu eklenebilir vs.

DİĞER SEÇENEKLER

•  MyBOT > Bot > Özelleştir

adv-opt.png

Bu seçeneğin gözle görülür bir farkını göremedim. Fakat botta aktif olarak hala duruyor işaretlemekte fayda var.

•  MyBOT > Bot > Profiller

adv-opt2.png

Eğer birden fazla hesabınız varsa Smart Switch (Akıllı Değiştirme) kısmını mutlaka işaretleyin. Bu sırayı ordu dolma süresine göre biraz daha karıştırıyor. 

Asla "Deli gibi bağış yap" yada Sadece Bağış" kısımlarını işaretlemeyin bu hesaplarınızı tehlikeye sokar. Alanı da vereni de. Birisi demezmi yahu klanda birisi var bağışı sürekli artıyor ve birisininde aldığı asker sürekli artıyor. Bu sizin birinin raporlama riskini arttıracaktır.

Son olarak insan dışı modlar kullanmayın. SuperXP ClanHop gibi şeyler sizin hesabınızdaki gelişimi normak dışı gösterecektir. 

Ve de aynı zamanda bir bilgisayarda MYBOT programını birden fazla açmayın eğer bilgisyar aynı anda 4-5 hesaba da girmeye kalkarsa bu SC için şüpheli bir durum olabilir.

Ben ekstra olarak Light Mod veya Chill Mod u öneririm. İnsan oyuna girince ekstra İnşaatçı üstünde de savaş yapar. Bu da botu daha insancıl gösterecektir. Resmi sürümde malesef bu kısım yok şu an. Aşağıda bu modların linki var.

https://mybot.run/forums/index.php?/forum/82-compilation-modifications/

thanks

Özellikle botu bu hale getiren yukarıdaki kişelere tek tek teşekkür ediyorum. Onlar sayesinde bu kadar önlem alınabiliyor. Benim görüşüm bot bir ban sebebi değil. Botu abartı ve makine usülü kullanmak dikkat çekiyor. Asıl ban sebebi bu.

Edited by ratakantez
  • Like 5
  • Upvote 2