Jump to content
Sign in to follow this  
Cru

Google Cloud VPS ile 7/24 Bot Nasıl Kullanılır? DETAYLI ANLATIM!

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, bu konuda Google Cloud üzerinden nasıl 2 aylık ücretsiz VPS alınır, BlueStacks nasıl kurulur, MyBot nasıl kullanılır, BlueStacks nasıl hızlandırlır, nasıl yeniden boyutlandırılır vs. anlatmaya çalışacağım. Bilgisayardan hiç anlamayan birinin bile yapabileceği şekilde açıklamalar yaptığımı düşünüyorum. Adım adım takip ederseniz sorunsuz bir şekilde kullanacaksınız. İşlemler 20-30 dakika kadar sürebilir, o yüzden müsait bir zamanınızda yapmaya çalışın. Ayrıca lütfen bu konuyu kopyalayıp diğer bot forumlarında paylaşmayın!

Öncelikle bir kredi kartına, debit karta (banka kartı, internet kullanımına açık olmalı) veya bir sanal kredi kartına ihtiyacınız olacak. ininal veya PayPal Nakit gibi prepaid (para yüklemeli) kartlar kabul edilmez bilginize. Ayrıca kartınızı doğrulamak adına 1$ ücret alacak, geri iade ediyor mu bilmiyorum.

Adım 1~3: Google Cloud'a Nasıl Üye Olunur?

Spoiler

Adım 1: https://cloud.google.com adresine gidip görüntüdeki Free Trial butonuna tıklayın.

M5bO95L.png

Adım 2: Google hesabınız ile giriş yapın, hesabınız yoksa yeni hesap oluşturun.

knbwFOs.png

Adım 3: Formu görüntüdeki gibi doldurun. Adres kısmına kredi kartını kullandığınız bankada kayıtlı olan adresinizi yazın!

GwAQCml.png

Adım 4~9: Sanal sunucu (VPS) nasıl oluşturulur?

Spoiler

Adım 4: Sanırım arayüz değişmiş. "Compute Engine" yazısını nerede görüyorsanız tıklayın. Soldaki menüdende "Compute" ardından "Instances" tıklayarak ulaşabilirsiniz.

mmOzmK8.png

Adım 5: Yeni bir "instance" kurun.

7lLIFpH.png

Adım 6: Burada sunucunun lokasyonunu, makine özelliklerini ve işletim sistemini seçiyoruz.

Sunucu lokasyonlarından europe-west1-d seçin. Haswell işlemcileri kullanan lokasyon bu. Ve Almanya lokasyonlu olduğundan bağlandığınızda daha hızlı bağlanırsınız. Diğer Haswell kullananlar us-east1-b/c/d ve us-centrall1-b/c lokasyonları

Konuyu hazırladığımdan bu yana arayüzde değişiklikler olmuş. Windows için şifreyi burada seçemiyorsunuz sanırım. Biraz kurcalayarak bulabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Yalnız sadece "Windows Password" yazısını arayın. Başka şeyleri aktif etmeyin zira fatura kesilebilr. Parola oluşturamıyorsanız kurulum sırasında veya sonrasında size şifreyi veriyordur büyük ihtimalle...

9Wqlhpe.png

Adım 7: Makine ve işletim sistemi seçimleri;

XEE8HGq.pngJ6pYX5p.png

Adım 8: Sanal makine oluşturulurken lütfen sabırlı olun. 10 dakika kadar bekleyin.

bhBIjkm.png

Adım 9: Bu sayfa belirdiğinde sunucu kurulumu bitti sanmayın. 10 dakika kadar beklemeniz gerek dediğim gibi.

WaJ9h1g.png

Beklerken sistemin kurulup kurulmadığını anlamak istiyorsanız konsolu çıktılarını açıp öğrenebilirsiniz. Sunucunun sayfasına giderek, en altta "Serial console output"a tıklayın. Orada aşağıdaki gibi Instance setup finished yazısı geldiğinde kurulum bitmiş demektir.

Running schtasks with arguments /run /tn GCEStartup
-->  SUCCESS: Attempted to run the scheduled task "GCEStartup".
-------------------------------------------------------------
Instance setup finished. cocbot is ready to use.
-------------------------------------------------------------

Adım 10~13: Sanal Sunucuya Nasıl Bağlanılır?

Spoiler

Adım 10: 8. adımdaki sayfadan sunucu adına tıklayıp, detay sayfasını açın. Buradan Download RDP file tıklayıp, uzak masaüstü bağlantısı kısayolunu indirin.

Xop7Ojm.png

Adım 11:

ksty36m.png

Adım 12: Size verdiği veya kendiniz oluşturduğunuz şifre ile bağlanıyoruz.

QqoANHm.png

Adım 13:

tgtlJ7B.png

Adım 14~18: Sunucuda Yapmanız Gereken Ayarlar

Spoiler

Adım 14: Server Manager

VqZ5OvG.png

Adım 14.1: Windows Güvenlik Duvarını kapatın.

nLBmmlA.png

Adım 14.2: Otomatik Güncellemeleri kapatın.

FF791e3.png

Adım 14.3: IE gelişmiş güvenlik ayarlarını kapatın.

tHx8pa4.png

Server manager ile işimiz bitti, kapatabilirsiniz.

Adım 15: Çalıştır'a (Windows+R tuşları ile açabilirsiniz) "gpedit.msc" yazın. Görüntüdeki değişiklikleri yapın.

08x0vzG.png

Adım 16: Sunucunun kapanmasını önlemek için güç planını değiştirin. Çalıştır'a "powercfg.cpl" yazıp güç seçeneklerini açabilirsiniz.

j5EBqoG.png

Adım 17: Sunucuyu yeniden başlatın! Yeniden başlarken bağlantınız kesilecek, 1-2 dakika bekledikten sonra daha önce indirdiğimiz rdp dosyasından tekrardan sunucuya bağlanın.

D5hvYMH.png

Adım 18: Yeniden başlatıp geldikten sonra ikinci kullanıcıyı oluşturun! Sunucunun kapanmasını önlemek için ikinci bir kullanıcı oluşturup bu kullanıcıdan uzak masaüstü bağlantısı ile birinci kullanıcıya bağlanacağız. Böylece döngüye sokarak sunucunun kapanmasını önlemiş olacağız. Başlata girip aramaya User Accounts yazarak kullanıcı hesaplarına gidip görüntüdeki gibi yeni hesap oluşturun. Kullanıcıyı oluşturduktan sonra Admin yetkisi vermeyi unutmayın.

PPFt9f9.png

İndirmeniz ve Kurmanız Gereken Programlar

Buradan sonrasında forumu VPS üzerinden açıp konuyu oradan okumaya devam etmenizi tavsiye ediyorum.

Adım 14~18'i tamamladıktan sonra ve sunucuyu yeniden başlattıktan sonra aşağıdaki dosyaları indirin ve sırasıyla yükleyin. Kurulum adımları için görüntü eklemiyorum, hepsi klasik kurulumdur. Özel bir şey yapmanıza gerek yok. Next, next tıklayıp geçiniz.

Winrar x64

İndir

Autoit v3

İndir | Alternatif

Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86)

İndir

Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x64) [bot için buna gerek yok ama yine de indirip kurmanızı tavsiye ediyorum.]

İndir

Net Framework 4.5.2 (Net Framework 4.5.2 VPS'de yüklü olarak gelir. Olur da yüklü değilse ve botu açtığınızda Net Framework hatası alırsanız indirip, yükleyin.)

İndir | Alternatif

BlueStacks App Player 0.10.7.5601 (Rootlu ve çevrimdışı versiyondur. Orjinali yerine bunu indirip yükleyin. Bluestacks'ın satın al uyarısından bu sayede kurtulacak ve her gün yeni uygulama indirip disk kullanımınızın artmasına ve zırt pırt uyarı çıkarıp botun düzgün çalışmasını engellemesinin önüne geçmiş olacaksınız.)

İndir | Alternatif

MyBot (Son olarak botu indirin ve zipten çıkartın. )

İndir | Alternatif (Son versiyonun zip linkine tıklayın indirin.)

Bluestacks'ta Yapmanız Gerekenler, 860x720px Boyutlandırma ve Ram Arttırma

Spoiler

Adım 1:

Ghfe4F9.png

Adım 2:

rs3Cfr9.png

Adım 3:

bH6cXNa.png

Adım 4:

UjTcGwW.png

Adım 5:

iO4BTZa.png

Adım 6:

1K1zOfy.png

Adım 7:

TheMuVV.png

Adım 8:

kU6xH83.png

Adım 9:

AiF9aNw.png

Adım 10:

oKfaR1d.png

Adım 11:

Ke1cvyt.png

Adım 12: Game Center ve Google+ bağlantısı için http://clashofclans.wikia.com/wiki/Device_Linking_Guide burayı ziyatet edin.

rcDA2Zk.png

Adım 13: Bu adımı atlayın! Bot artık kendisi otomatik boyutlandırıyor. İlk çalıştırdığınızda çıkan uyarıda OK butonuna tıklayın ve bluestacks kapanıp yeniden açılana kadar müdahale etmeyin!

2V59LzU.png

Adım 14: Bluestacks'ı yeniden boyutlandırdıktan sonra sıra geldi Bluestacks'ın kullandığı Ram'i arttırmaya.

Öncelikle Çalıştır'a "regedit" yazıp açın.

hWvnvOP.png

Adım 15: Registry Editor açtıldıktan sonra aşağıdaki görüntüden yapmanız gerekenleri takip edin. Daha sonra BlueStacks'ı sistem tepsisinden çıkış yapıp yeniden başlatın.

zDr6ctg.png

Evet arkadaşlar Bluestack's ayarları da bitti. Artık oluşturduğumuz ikinci kullanıcıya bağlanacağız.

Adım 19~25: VPS'de Bağlantının Kopmaması için Yapmanız Gerekenler!

Spoiler

Bluestacks'ın kurulum ve ayarları bittikten sonra uzak masaüstü bağlantısını kapatın ve kendi bilgisayarınıza geçin.

Adım 19: Sanal sunucuyu kurduktan sonra indirdiğimiz RDP dosyasını kopyalayıp yapıştırın. Kopyalanan rdp üzerine sağ tıklayıp Düzenle tıklayın. Görüntüdeki pencere açılacak.

Burada "Kimlik bilgilerini her zaman sor"u işaretleyin. Bilgisayarda yazan IP adresini değiştirmeyin. Kullanıcı adına sunucuda kurduğunuz ikinci kullanıcının adını yazın. Ben "user2" yazmıştım.

Daha sonra Kaydet tıklayın ardından Bağlan'a tıklayın.

eoa4XF2.png

Adım 20: Bağlan'a tıkladıktan sonra bize şifreyi soracak. İkinci kullanıcı için verdiğiniz şifreyi yazıp Tamam'a tıklayın. Böylece uzak masaüstü bağlantısı ile sanal sunucu üzerinden ikinci kullanıcıya bağlanmış oluyoruz.

G6QCiBO.png

Adım 21: Uzak masaüstü bağlantısı ile ikinci kullanıcıya bağlandıktan sonra Çalıştır'a (Windows +R) "mstsc" yazın. Size uzak masaüstü bağlantısı penceresi açacak.

Burada öncelikle "Show Options"a tıklayın.

krDQRsN.png

Adım 22: Show Options'a tıkladıktan sonra pencere bu şekilde büyüyecek. Burada Computer'a "127.0.0.1" yazın. "User name" yerine VPSyi kurarken verdiğimiz ilk kullanıcının adını yazıyoruz. Ben "user1" yazmıştım. Daha sonra "Save As" tıklayıp masaüstüne kaydedin. Ardından "Connect" tıklayın.

RGDS8NW.png

Adım 23: Gelen uyarı penceresinde "Don't ask me again" tıklayın ve ardından tekrar "Connect" tıklayın.

ErbcCvq.png

Adım 24: Sizden 1. kullanıcının şifresini isteyecek. Bu şifre VPS'yi kurarken verdiğimiz şifredir. Yazdıktan sonra "Remember my credentials" işaretleyip OK tıklayın. Böylece sizi 1. kullanıcıya bağlayacak.

Sonra bu uzak masastü bağlantısını çarpıya basıp kapatın ve tekrar kendi bilgisayarınızdaki orjinal olan yani düzenlemediğimiz RDP dosyasını açıp normal şekilde 1. kullanıcıya bağlanın.

VgWs5gH.png

Adım 25: 1. Kullanıcıya bağlandıktan sonra Bluestacks'ı açıp oyuna girin. Ardından botu açın, ayarlarınızı yapın ve Start Bot tıklayın. İlk çalıştırdığınızda sizden ilk önce ordu kampına daha sonra Klan kalesine tıklamanızı isteyecek... Botun bir kere saldırı yapmasını bekleyin çünkü görüntüdeki gibi size Clash of Clans'ı oyla diye bir uyarı çıkaracak ve bu uyarı çıktığında Bot tıklama yapamıyor. Bu uyarı geldiğinde "Never" tıklayın! Later tıklarsanız her saldırınızdan sonra yeniden çıkacak ve botun hata verip bluestacks'ı yeniden başlatmasına neden olacaktır. 

sZHP97E.png

Evet arkadaşlar, VPS ile botun kullanım işlemi bu kadar. Bundan sonra 2 ay boyunca 7/24 köyünüzü bota bırakabilirsiniz. Ayrıca bir instace daha kurabilir ve yukarıda işlemleri onda da tekrarlayarak ikinci bir köyünüz varsa kullanabilirsiniz. Ancak ücretsiz kredileriniz daha çabuk biteceğinden 2 ay yerine 1 ay veya 5 hafta gibi kullanabilirsiniz.

ininal gibi prepaid kartlar kullanmayın. Kartınızı kabul etmez, ancak yinede kartı kontrol için 5TL civarı para çeker.

ARKADAŞLAR DENEME SÜRENİZ BİTİNCE "UPGRADE YOUR ACCOUNT" LİNKİNE TIKLAMAYIN!! ÜCRETLİ SÜRÜME GEÇERSİNİZ, KARTINIZDAN PARA ÇEKİLİR, KULLANIM İÇİN FATURA KESİLİR!!

Tıkladıysanız eğer projeleri silip, billing accountınızı kapatın!!!

Google Cloud Sıkça Sorulan Sorular'ın çevirisi

Bulut Platformu Ücretsiz Deneme: Sıkça Sorulan Sorular

Kimler ücretsiz denemeden yararlanabilir?

Ücretsiz denemeden Bulut Platformuna yeni kayıt olan herkes yararlanabilir. Geçmişte Bulut Platformunda ödeme yapmış kullanıcılar yararlanamaz.

Ücretsiz deneme süresince herhangi bir ücret öder miyim?

Hayır, denemek ücretsizdir ve faturalandırılmazsınız. Deneme süreniz bittiğinde hesabınız durduralacak ve size ücretli hesaba yükseltme seçeneği sunulacaktır.

Ücretsiz deneme süresi ne kadar?

Ücretsiz denemeniz 60 gün sonunda ya da 300$'lık ücretsiz kredilerinizi tükettiğinizde sona erecektir. Kalan gün ve kredi sayısı konsolda gösterilmektedir.

Ücretsiz deneme sürem bittiğinde ne olacak?

Örnek sanal makineleriniz durduralacak ve ücretli hesaba yükseltme seçeneğiniz olacaktır. Deneme sürümünüz bittikten itibaren 30 gün içerisinde yükseltme yapmadığınız takdirde, örnek makineleriniz geri getirilemeyecektir.

Ücretli hesaba nasıl yükseltirim?

Konsol üzerinde Upgrade butonuna tıklayın.

Deneme sürümü Google App Engine’in ücretsiz günlük kotasıyla nasıl çalışır?

300$ ücretsiz kredileriniz sadece App Engine ücretsiz kotasını aştığınız takdirde kullanılır.

Deneme süremi iptal edebilir miyim?

Deneme sürenizi iptal etmenize gerek yoktur. Deneme süreniz bittiğinde hesabınız durduralacak ve faturalandırılmayacaksınız.

Eğer hala sorun yaşıyorsanız,@Sweethome arkadaşımızın hazırladığı videoyu izleyebilirsiniz.

Edited by FatihSaritas
  • Upvote 5

Teşekkürler gerçekten :)

Rica ederim kardeşim.

Herşeyi yapıyorum anlamsız saçam saçma hatalar çıkıyor.Dünden bu yana denemediğim bot kalmadı."Out of Sync" hatası veriyor ve köye dönüyor.Use Barracks modunu kullanıyorum kışlaları fullemesi lazımken 25 okçu basıp bırakıyor.

Herşeyi yapıyorum anlamsız saçam saçma hatalar çıkıyor.Dünden bu yana denemediğim bot kalmadı."Out of Sync" hatası veriyor ve köye dönüyor.Use Barracks modunu kullanıyorum kışlaları fullemesi lazımken 25 okçu basıp bırakıyor.

out of sync hatası malesef her vps de olan bir şey, bluestacks kaynaklı... Arama hızını 10a düşürmen bi nebze düzeltecektir. Barracks modunda 25'er tane basıyor zaten, onu zamanla dolduruyor.

out of sync hatası malesef her vps de olan bir şey' date=' bluestacks kaynaklı... Arama hızını 10a düşürmen bi nebze düzeltecektir. Barracks modunda 25'er tane basıyor zaten, onu zamanla dolduruyor.

[/quote']

50-60. aramayı yaparken zaten ordunun yarısı çıkmış oluyor.25 asker basması kötü olmuş. ://

out of sync hatası malesef her vps de olan bir şey' date=' bluestacks kaynaklı... Arama hızını 10a düşürmen bi nebze düzeltecektir. Barracks modunda 25'er tane basıyor zaten, onu zamanla dolduruyor.

[/quote']

50-60. aramayı yaparken zaten ordunun yarısı çıkmış oluyor.25 asker basması kötü olmuş. ://

Custom troop modunu kullan daha iyi, birde code snippets bölümünde modded versiyonlar var, onları da kullanman daha iyi olur yeni sürüm gelene kadar.

Arkadaşlar bu konuda ki bilgisizliğimi mazur görün ancak Google Cloud VPS ile botu kullanmanın ne gibi bir artısı var acaba?

Arkadaşlar bu konuda ki bilgisizliğimi mazur görün ancak Google Cloud VPS ile botu kullanmanın ne gibi bir artısı var acaba?

Bir artısı yok açıkçası, sadece bilgisayarını 7/24 açık bırakamayanlar için güzel bir çözüm veya bilgisayarında sadece bir tane hesap açabiliyorsundur, vm yüklemek için özelliklerin düşüktür vps üzerinde ikinci hesabı açabilirsin.