Jump to content
Sign in to follow this  
Cru

MEmu | Yardım-Destek | Ana Konu | Birden fazla MyBot Çalıştırma Anlatımı

Recommended Posts

4XJ1dNT8M1U55sZ2.png?dl=0

MEmu | Yardım-Destek | Ana Konu

Merhaba arkadaşlar, bu konu MEmu emülatörü için Yardım-Destek ana konusudur. Konuda MEmu hakkında hemen her şeyin anlatımını ekleyeceğim. MEmu kullanımı ile ilgili sorun yaşarsanız forumda konu açmak yerine, sıkıntınızı bu konu altından yazın. Diğer konular cevap verilmeksizin silinecektir, bilginize.

1. MEmu İndirme & Kurulum

Şimdilik kabataslak bir anlatım ekliyorum. Müsait zamanımda konuyu kapsamlı şekilde güncelleyeceğim. 

MEmu'da aşırı yavaşlık söz konusu ise BIOS ayarlarına girip Virtualization Technology - Enabled olarak ayarlamalısınız. Bu ayarın nasıl aktif edileceği hakkında Google'da araştırma yapmalısınız çünkü her BIOS markasında ayarlar hatta isim bile farklılık gösteriyor.

1.1. MEmu İndirme

http://www.memuplay.com/ adresini ziyaret edip büyük Download butonunun altındaki Dropbox Mirror veya Google Mirror veya Microsoft Mirror bağlantılarından birini tıklayarak MEmu kurulum dosyasını indirin.

85BbTzo5Quk0Xy4l.png?dl=0      Stabil Memu v2.5 için indirme linki: MEmu v2.5.0

1.2. MEmu Kurulum

İndirdiğiniz kurulum dosyasını çalıştırın. Adımlara Next, Next tıklayarak geçebilirsiniz, yalnız kurarken "Language: English" seçin, onun dışında özel bir şey yapmanıza gerek yok.

gkAUyK04PX76yP9I.png?dl=0

MEmu açıldıktan sonra Play Store'u açıp hesabınızla giriş yapın ve Clash of Clans'ı açıp köyünüzü yükleyin.

Play Store'da Clash of Clans'ı bulamazsanız veya RPC vb. hatalar alırsanız, aşağıdaki apk dosyasını indirip manuel olarak kurabilirsiniz.

Clash of Clans Apk

Son sürüm için: bu linke tıklayınız.

Eski sürümler:

Spoiler

Sürüm: 8.212.3: İndir [Dropbox]

Geçmiş sürümler:

Sürüm: 8.116.11 | İndir [Dropbox]

Sürüm: 8.116.2   | İndir [Dropbox]

Root Explorer Apk | Sürüm: 3.3.8

İndir [Dropbox]

MEmu'daki fontlar BlueStacks'ten farklı olduğu için BlueStacks'teki Roboto fontunu MEmu'ya yüklemeniz gerekiyor. Font farklı olduğundan dolayı oyundaki "Başka cihaz bağlanıyor", "Mola ver" vb. mesajlar bot tarafından tanınmıyor. Roboto fontunu yüklemek için aşağıdaki batch dosyasını kullanın. Batch dosyasına CSV modlarıda ekledim. Aynı zamanda CSV modlarda otomatik yüklenecek.

Fontlar için Batch Dosyası indirme linki

1. İndireceğiniz *.zip dosyanın içerisinde 2 dosyayı "push_Roboto-Regular.bat" and "Roboto-regular.ttf" zipden çıkartın
  2. Untitled.png

FRPKBa3.png

1. Bot tarafından kullanmak istediğiniz tüm Memu ve Droid4x emületörlerini açınız. Bluestacks ve Bluestack2 kapatınız.4trA9HN.png
  2. İstenilen tuşa tıklayarak devam ediniz;

t3ftGjT.png

1. Yükleme tamamlandı. Bilgisayarınızı yeniden başladınız ve botu çalıştırmağa devam ediniz.

@Cru paylaşdığı eski ama işinize yaraya bilir Yükleme Talimatı

Spoiler

Yükleme Talimatları

1. Yukarıdaki dosyayı indirip zip dosyasını klasöre çıkartın.
  2. MEmu'yu açın. İşlemler sırasında MyBot çalışıyor olmamalı! (Eğer batch dosyasını çalıştırmadan önce MEmu'yu klonladıysanız, ne kadar klonladığınız MEmu varsa onlarıda açın. Hepsine teker teker fontları ve csv modları yükler. MEmu'yu klonlamadan önce bu batch dosyasını çalıştırırsanız diğer klonlarda da aynı değişiklikler etkili olacaktır.)
  3. Klasörün içindeki push_Roboto_and_CSV_mods.bat dosyasını çalıştırın.
    • Klasör bu şekilde olmalı; pCqsz9L4iEajdTbN.png?dl=0
  4. Bat dosyasını açtıktan sonra herhangi bir tuşa basıp devam edin. Dosyaları otomatik yükleyecek.
  5. Yükleme bittikten sonra font değişikliğinin etkili olması MEmu'yu yeniden başlatmanız gereklidir.
  6. Son olarak MEmu'da Settings (ayarlara) girip Display ayarlarından Font Size - Normal olarak ayarlayın.

MEmu Çözünürlük ve Diğer Ayarları

MEmu'nun sağındaki çubuktan Ayarlar'a (disk simgesi) tıklayarak ayarları açın.

General sekmesinde Custom Resolution işaretleyip değerleri aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi ayarlayın.

CPU (işlemci) "1" vermeniz yeterlidir.

Memory (bellek) "1024" vermeniz yeterlidir.

Nav Bar Position: Hide, Language: English olarak ayarlayın.

xL7RjqcpLMaExkXK.png?dl=0

Advanced sekmesine gelin.

Sync Time işaretleyin.

MEmu açıldığında sağ taraftaki araç kutusu gizli halde gelsin istiyorsanız Hide Toolbar işaretleyin.

yxBiO3RGZ3It69M1.png?dl=0

Opsiyonel olarak GPS sekmesine gelip şehrinizi veya adresinizi yazıp Search butonuna tıklayıp konumunuzu bulduktan sonra Save Location tıklayarak konumunuzu kaydedebilirsiniz. Bir etkisi oluyor mu bilmiyorum :)

Save(Kaydet) tıkladıktan sonra "Start Immediately" butonuna tıklayın ve yeniden başlatın.

1.3. Birden Fazla MEmu ile MyBot çalıştırma

Öncelikle şunu belirteyim sadece bir tane MEmu ile MyBot'u çalıştırmak istiyorsanız normal şekilde MyBot.run.au3 dosyasına sağ tıklayıp "Run Script" tıklayak çalıştırabilirsiniz. MEmu sadece çoklu kullanım için değildir. Bunu soracak biri olacaktır eminimki, belirtmen istedim ;) Bilgisayarınızda BlueStacks yüklü ise MyBot açıldığında BlueStacks için yüklenir. Yalnızca MEmu açıksa MEmu'yu yükler. Bunun sebebide yüklü emülatörleri tararken BlueStacks'in ilk sırada olmasıdır. BlueStacks açıkken yanına MEmu açmak için veya birden fazla MEmu açmak için MyBot'u komut satırı parametreleri ile çalıştırmak gerekiyor. Bunun anlatımınıda aşağıda yaptım.

MEmu Klonlama İşlemi

MEmu kurulumundan sonra masaüstünde birde MEmu - Multiple Instances Manager veya Multi-MEmu (buradan sonra MIM olarak bahsedilecek) adında bir kısayol göreceksiniz. Bu MIM ile MEmu'yu klonlayarak kopyalar oluşturabiliyoruz. Örneğin aşağıdaki örnek resimde MEmu kopyasından klonlanmış 4 adet kopya bulunuyor. Oluşturduğunuz her MEmu kopyası, klonlanan kopyadaki tüm uygulama/dosya/ayar vb. kısacası her şeyi barındırır ancak oluşturduğunuz her kopya birbirinden bağımsızdır. Yani kısaca ana MEmu kopyasına bütün hesapları girerseniz ve bütün klonları bu kopyadan oluşturursanız, oluşturacağınız her klonda bu hesaplar olur ama diyelimki ana kopyada (MEmu) sadece 1 hesap var, klona(MEmu_1) 2. bir hesap girdiğiniz zaman bu hesap sadece klonda görünür. Ancak 3. bir kopya oluşturup (MEmu_2) bunu 2. kopyadan klonlarsanız (MEmu_1) oradaki hesap yeni kopyada da olur.

Her neyse şimdi nasıl kopya oluşturacağımıza gelelim. MIM ilk açıldığında sadece MEmu ana kopyasını görürsünüz. Bunun bir kopyasını oluşturmak için Clone butonuna tıklıyoruz ve MEmu_1 isimli klon kopyamız oluşturuluyor. Aynı işlemi istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz. Daha sonra MIM üzerinden kopyaların yanındaki yeşil play simgesine tıklayarak bu kopyaları çalıştırıyoruz. Her kopyaya farklı hesap girmeyi unutmayın.

q3RQG8NhxA1samy5.png?dl=0

Komut Satırı Parametrelerini Kullanma

Bu kopyaları botta kullanmak için MyBot'u komut satırı parametreleri ile çalıştırmamız gerekiyor.

Komut satırı parametreleri;

"Profil Adı" "Emülatör Adı" "Emülatör Kopya Adı"

şeklindedir. Örneğin MyBot "MEmu_1" kopyası ile "02" isimli profili kullanarak çalışsın istiyorsam parametrelerim; "02 MEmu MEmu_1" olmalı.

Bu parametreleri değişik yollarla kullanabiliriz

Otomotik olarak komut satrını doğru şekilde MyBot-u ve Memu-nu ekrana çağıran *.bat dosyası ile;

Aşağıdaki konudan MyBot Multi Bot Runner v1.2 (BlueStacks, BlueStacks 2, Droid4X, memu ve NOx) bölümüne ulaşın;

Manuel(el ile) olarak Memu için doğru satır parametresini ayarlamak;

Bunlardan en basiti bot klasöründeki MyBot.run.au3 dosyasının kısayolunu oluşturarak dosya özelliklerinden Hedef'e parametreleri eklemektir.

• Bot klasörünü açıp, MyBot.run.au3 dosyasına sağ tıklayıp "Kısayol Oluştur" tıklayın.xiOKi53o57Cwsi60.png?dl=0
  • Oluşturduğunuz kısayola sağ tıklayın ve Özellikler'e girin. kSAK8BmWP5mkjGRw.png?dl=0
  • Hedef'in sonuna resimdeki şekilde parametrelerinizi ekleyin. Örnekte "05 MEmu MEmu_4" kullanılmış yani 05 isimli profili yükleyerek MEmu_4 isimli MEmu kopyasını kullanarak botu çalıştıracaktır.

vj9F0pak82mrxOC0.png?dl=0

• Kaydedip kapatın.
  • Kısayol dosyasının ismini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz, bizim için önemli olan kısayolun özelliklerine yazdığımız Hedef yolu. Anlaşılması kolay olsun diye "MEmu_4 05" yazabilirsiniz mesela...
  • Oluşturdunuz kısayol dosyasını klasör içinde istediğiniz sayıda kopyala-yapıştır yaparak çoğaltabilir ve özelliklerden Hedeflerini değiştirerek istediğiniz sayıda bot çalıştırabilirsiniz.

Örnek bir kurulum senaryosu yapacak olursak, yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi 5 farklı MEmu kopyası bulunuyor. Bunlar için parametreleri oluşturalım.

1. Kısayol - Profil Adı: 01 - Kullacağı kopyanın adı: MEmu     >> Parametre: 01 MEmu MEmu

2. Kısayol - Profil Adı: 02 - Kullacağı kopyanın adı: MEmu_1 >> Parametre: 02 MEmu MEmu_1

3. Kısayol - Profil Adı: 03 - Kullacağı kopyanın adı: MEmu_2 >> Parametre: 03 MEmu MEmu_2

4. Kısayol - Profil Adı: 04 - Kullacağı kopyanın adı: MEmu_3 >> Parametre: 04 MEmu MEmu_3

5. Kısayol - Profil Adı: 05 - Kullacağı kopyanın adı: MEmu_4 >> Parametre: 05 MEmu MEmu_4

Emülatör adı MEmu değişmez, sabittir.

Profil Adı MyBot'un Çeşitli sekmesinde verdiğiniz addır.

7ZyAIHFmwsucIJ4o.png?dl=0 Örneğin ben TH11_c yazmışım burada, profil adı için TH11_c kullanmam gerekiyor.

Bir diğer yöntem ise Komut Satırı kullanarak parametreleri girmektir. Komut satırını Başlat > Çalıştır'a (Kısayolu: Win + R) cmd yazarak açabilirsiniz veya başlatta aramaya cmd veya komut satırı yazarak açabilirsiniz veyahut daha basit şekilde ve hızlı şekilde MyBot klasörünü açıp, Dosya > Komut istemini aç > Komut istemini aç tıklayarak açabilirsiniz.

lmc4HCwKkgJfKZzK.png?dl=0

Komut satırındada çalıştırmak için farklı yöntemler vardır. Bunlardan 2 tanesinden bahsedeyim.

1. Yöntem -  İsterseniz /AutoIt3ExecuteScript silebilirsiniz. Tırnak işaretleri önemli!

"C:\Program Files (x86)\AutoIt3\AutoIt3.exe" /AutoIt3ExecuteScript "C:\MyBot\MyBot.run.au3" 03 MEmu MEmu_2

2. Yöntem -Bu yöntemde bota "Yüksek İşlem Önceliği" de vermiş oluyor. Tırnak işaretleri önemli!

START "" /B /HIGH "C:\Program Files (x86)\AutoIt3\AutoIt3.exe" "C:\MyBot\MyBot.run.au3" 03 MEmu MEmu_2

gF08Yr0vsPB5PuY0.png?dl=0

Şimdilik konuyu bu şekilde bırakıyorum. Bu adımları takip ederek sorunsuzca kurulum yapabilirsiniz. Müsait zamanımda daha detaylı açıklamalar yapacağım.

Edited by Jerasimo
Font değiştirmek için ayarlar ve indirme linki yenilendi.
  • Like 2
  • Upvote 8
  • Downvote 1

root explorer zip dosyasında sıkıntı var netten indirdim.Ayarlar için teşekkürler denedim çalışıyor ama benim pc kastı malesef 2 memu çalışınca.Bluestacks ile Multi farming olayına devam :) 

@Cru Memu-nun lag verib dona dona çalışması neden ola bilir kardeş ?(Note : BS hiç bir sorun yok , 2 hesabı çalıştırmak istiyorum )

• Upvote 2

1 saat önce, Jerasimo yazdı:

@Cru Memu-nun lag verib dona dona çalışması neden ola bilir kardeş ?(Note : BS hiç bir sorun yok , 2 hesabı çalıştırmak istiyorum )

aynı sorun bende de var

• Upvote 1

Bir saat önce, sekozzy yazdı:

aynı sorun bende de var

Kendi sorunumu kendim çözdüm kardeş yanıtın bu commentde.

• Upvote 1